Jurassic World izle
Sizin Oyunuz:
Haydi, ilk sen oyla!
7,0 IMDB Puanı 72 Görüntülenme

Jurassic World izle

(2015)

Yönetmen:

Colin Trevorrow

Oyuncular:

Chris Pratt, Bryce Dallas Howard, Ty Simpkins, Nick Robinson, Brian Tee, Katie Mcgrath, Eric Edelstein
Zach ve Gray ikilisi Isla Nublar’da bulunan dinozor temalı Jurassic Park’ı ziyaret eder. Bu ikilinin akrabası olan Claire, gençler için yardımcı asistanını yanlarına rehber olarak verir. Bu durum ikilinin hoşuna gitmez. Parkı tam anlamıyla gezebilmek ve keyif alabilmek için akrabasının onlar için yanına verdiği yardımcıyı bir şekilde atlatırlar ve yanından kaçarlar. Bir taraftan da başarılı donanma ustası olan Owen, bölgede bulunan Velociraptorlar'ın eğitiminden ve zeka yönünden ilerlemesinden sorumludur. Velociraptorlar, ne tür bir emir alırlarsa alsınlar onlar fark etmez aldıkları bütün emirleri yerine getirirler. Bu saf becerilerinden dolayı Güvenlik şefliği görevini yürüten Vic Hoskins, Velociraptorlara silah ve donanım verilmesini ister. Fakat bu duruma Owen ve onun yardımcısı Barry karşı çıkar.

Açılışa az bir süre kalmıştır açılış öncesinde parkın sahibi olan Simon ve Claire parkı incelerler. Genetik mühendisler aracılığıyla oluşturulan Indominus hakkında Owen, meslektaşı Claire'i uyarır. Owen Indominuslar için tehlikeli olduklarını belirtir. Belli bir süre sonra tutulduğu yerden kaçan Indominus, park içinde büyük tehlike yaratır. Owen ve ekip üyelerine saldıran Indominus, Owen'ın ekibinden iki kişiyi öldürür. Owen ise bu zamansız saldıran sağ kurtulmayı başarmıştır. Owen, gittikçe tehlikeli bir hale bürünen bu canavarın öldürülmesi gerektiğini söyler. Ancak buna kesinlikle karşı çıkan Masrani bu durum olursa onca yatırımının boşa gideceğini düşünür. Bunun üzerine bayıltıcı etkisi olan silahlarla Indominus'u etkisiz hale getirmeye çalışacaklardır. Fakat bu da çare olmaz Indominus için yola çıkan gruptaki kişilerden tamamına yakını ölür. Claire ise tüm bu olanlara karşı parkın yer aldığı adanın kuzey tarafının tamamen tahliye edilmesini emreder.

Daha önce rehberlerinden kaçmış olan Zach ve Gray ise bir alanda sıkışıp kalmıştır. Keşif aracı olan Jirosfer ise Indominus tarafından yok edilmiştir. Uğraştıkları zorluklar bir yana gençleri de arayan Claire ve Owen Indominus saldırısından zorlukla kurtulur.

Indominus'u henüz yakalanmamıştır ve mücadele devam ediyordur, Bu sırada Owen, Velociraptorlar ve Indominus arasında bir iletişim kurmayı başarır. Fakat yine tam sonuç alınamamıştıt ve Raptorlardan ikisinin yaşamı son bulmuştur. Durum böyleyken Claire parkta bulunan Tyrannosaurus’u Indomimos’a karşı devreye sokar. Artık savaşmaktan mecali kalmayan Indominus, park içinde köşeye sıkışır.


  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Henüz detay eklenmemiş.

    Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?